RYHS10V560UF6*10
MFR.Part #
RYHS10V560UF6*10
JLCPCB Part #
C48970380
Package
Plugin,D6.3xL10.5mm
Description
10.5mm 10V 14mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 4.1A 560uF 6.3mm Polymer Plugin,D6.3xL10.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS