RYHG50V22UF5*8
MFR.Part #
RYHG50V22UF5*8
JLCPCB Part #
C48970408
Package
Plugin,D5xL8mm
Description
1.55A 2000hrs@105℃ 22uF 50V 5mm 62mΩ@100kHz 8mm Polymer Plugin,D5xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS