RYGVT16V680UF8*10
MFR.Part #
RYGVT16V680UF8*10
JLCPCB Part #
C48970914
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 16V 2000hrs@105℃ 255mA@120Hz 680uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS