HG1V477M0816PC
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
HG1V477M0816PC
JLCPCB Part #
C5438861
Package
Plugin,D8xL16mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 2000hrs 3.5mm 35V 470uF 8mm ±20% Plugin,D8xL16mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS