SMBJ60CA
Extended
Manufacturer
High Diode
MFR.Part #
SMBJ60CA
JLCPCB Part #
C514091
Package
SMBG
Description
-55℃~+150℃ 5uA 6.2A 600W@10/1000us 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS SMBG ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS