2EDGV-5.08-4P
Extended
Manufacturer
HanElectricity
MFR.Part #
2EDGV-5.08-4P
JLCPCB Part #
C47986627
Package
Plugin,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 12A 1x4P 300V 4 4P 5.08mm Board Side/Socket - Open Green Hinged (Snap On) Through Hole Plugin,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS