2EDGVC-5.08-2P
Extended
Manufacturer
HanElectricity
MFR.Part #
2EDGVC-5.08-2P
JLCPCB Part #
C47986628
Package
Plugin,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 12A 1x2P 2 2P 300V 5.08mm Board Side/Socket - Closed Green Hinged (Snap On) Through Hole Plugin,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS