STP30N65DM6AG-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
STP30N65DM6AG-HXY
JLCPCB Part #
C53133990
Package
TO-220C
Description
-55℃~+175℃ 125W 2.7V 30A 35.8nC 55pF 767pF 7pF TO-220C Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS