STF20N65M5-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
STF20N65M5-HXY
JLCPCB Part #
C52098415
Package
TO-220F
Description
-55℃~+175℃ 1.8pF 10.6nC 180mΩ 18pF 208pF 20A 4.2V 52W TO-220F Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS