NGTB40N120FL3WG-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
NGTB40N120FL3WG-HXY
JLCPCB Part #
C49003312
Package
TO-247
Description
1.2kV 1.3mJ 157pF 160A 2.05V@40A,15V 2.3mJ 25ns 262ns 3.98nF 346nC@15V 4.3V@1mA 441W 80A 93pF 94ns TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS