MC78L15ACDR2G-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
MC78L15ACDR2G-HXY
JLCPCB Part #
C19627000
Package
SOP-8
Description
0℃~+125℃ 1 1.7V 100mA 15V 35V 39dB@(120Hz) 90uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS