HSTD20NF06LAG
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HSTD20NF06LAG
JLCPCB Part #
C42401224
Package
TO-252-2L(DPAK)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.355nF 2.5V 20A 22nC@10V 32mΩ@10V 34.7W 49pF 60V 60pF N-Channel TO-252-2L(DPAK) MOSFETs ROHS