HNXPSC166506Q
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HNXPSC166506Q
JLCPCB Part #
C42389301
Package
TO-220H-2L
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.3V@16A 100uA@650V 128A 47A 650V TO-220H-2L SiC Diodes ROHS