HLP5907MFX-2.5/NOPB
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HLP5907MFX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C22392695
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃ 1 2.5V 300mA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) 70uA 90mV@(100mA)、230mV@(200mA) Enable Fixed Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS