HAP2204R-5.0TRG1
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HAP2204R-5.0TRG1
JLCPCB Part #
C41381860
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 22V 300mA 300mV@(1mA) 5V Fixed Over Current Protection、Over Voltage Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS