AMS1117-1.8
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
AMS1117-1.8
JLCPCB Part #
C5345978
Package
SOT-89-3L
Description
0℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 12mA 15V 18mV@(1A) 1A Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS