2019-1.8YN5G/TR
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
2019-1.8YN5G/TR
JLCPCB Part #
C41381686
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 100mV@(100mA)、300mV@(200mA) 300mA 50uVrms 75dB@(1kHz) 7V 80uA Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS