LM1108SF-3.3
Extended
Manufacturer
HTC Korea TAEJIN Tech
MFR.Part #
LM1108SF-3.3
JLCPCB Part #
C126018
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 300mV@(300mA) 50uA 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS