DF40TC-120DS-0.4V(88)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
DF40TC-120DS-0.4V(88)
JLCPCB Part #
C22572548
Package
SMD,P=0.4mm
Description
-55℃~+125℃ 0.4mm 120P 2 300mA 30V Copper alloy Gold Slot Type Butting Surface Mount,Vertical SMD,P=0.4mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS