MC33269DT-1.8/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
MC33269DT-1.8/TR
JLCPCB Part #
C49021834
Package
TO-252-2
Description
-40℃~+125℃ 0.003%Vout 1.1V@(1A) 1.8V 15V 1A 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS