LM78M12CDT/TR
MFR.Part #
LM78M12CDT/TR
JLCPCB Part #
C7432052
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 2V 35V 500mA 55dB@(120Hz) 6mA 75uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS