LM78M12ADT/TR
MFR.Part #
LM78M12ADT/TR
JLCPCB Part #
C7432058
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 1A 2V@(500mA) 30V 4.1mA 75uVrms 80dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS