LM78L33ACZ
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM78L33ACZ
JLCPCB Part #
C47088909
Package
TO-92
Description
0℃~+70℃ 1.7V 100mA 3.3V 40uV 49dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS