LM1085S-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1085S-3.3/TR
JLCPCB Part #
C444380
Package
TO-263-3
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(3A) 10V 3.3V 3A 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS