HE2073A27MR
Extended
Manufacturer
HEERMICR
MFR.Part #
HE2073A27MR
JLCPCB Part #
C49374788
Package
SOT-23-3
Description
1 100uVrms 2.7V 300nA 400mA 60dB@(1kHz) 6V Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS