0.5K-1.5DK-24PWB
MFR.Part #
0.5K-1.5DK-24PWB
JLCPCB Part #
C5337080
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1.5mm 24P 25V 500mA Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS