0.5K-1.2W-16PWB
MFR.Part #
0.5K-1.2W-16PWB
JLCPCB Part #
C5337036
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+80℃ 0.3mm 0.5mm 16P 1mm 500mA 50V Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Gold Non-Latching Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS