HC2EDGK-2.54-7P-V
Extended
Manufacturer
HCTL
MFR.Part #
HC2EDGK-2.54-7P-V
JLCPCB Part #
C22380458
Package
P=2.54mm
Description
-40℃~+105℃ 0.2~0.5 1 150V 1x7P 2.54mm 20~26 5A 7 7P Green Hinged (Snap On) Male Plug Top Entry P=2.54mm Pluggable System Terminal Block ROHS