LM2596T-12G
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
LM2596T-12G
JLCPCB Part #
C2977090
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃ 1 10mA 12V 150kHz 3A 4.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS