BZX84C5V1
Extended
Manufacturer
Guangdong Hottech
MFR.Part #
BZX84C5V1
JLCPCB Part #
C5190193
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 20uA@2V 350mW 4.8V~5.4V 480Ω 5.1V SOT-23 Zener Diodes ROHS