MBRH12040
Extended
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
MFR.Part #
MBRH12040
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 120A 1mA@40V 2kA 40V 650mV@120A - Schottky Diodes ROHS