MBR2X030A060
Extended
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
MFR.Part #
MBR2X030A060
JLCPCB Part #
C6589537
Package
SOT-227
Description
-40℃~+150℃ 1mA@60V 2 Independent 500A 60A 60V 750mV@30A SOT-227 Schottky Diodes ROHS