GBPC25005T
Extended
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
MFR.Part #
GBPC25005T
JLCPCB Part #
C17482594
Package
GBPC
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.1V@7.5A 25A 300A 50V 5uA@50V Single-Phase Rectifier GBPC Bridge Rectifiers ROHS