BZT52C15S
Extended
Manufacturer
Galaxy Microelectronics
MFR.Part #
BZT52C15S
JLCPCB Part #
C21882665
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 100nA 14.25V~15.75V 15V 200mW 200Ω 30Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS