GT-TC054C-H035-L1W
MFR.Part #
GT-TC054C-H035-L1W
JLCPCB Part #
C3020033
Package
SMD,7x3.5mm
Description
-30℃~+85℃ 1.3N 100,000 cycles 12V 3.5mm 3.5mm 50mA 7mm No Rectangular Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount, Right Angle White With Bracket SMD,7x3.5mm Tactile Switches ROHS