RWS03J56R0A640NH
Extended
Manufacturer
Futaba Elec
MFR.Part #
RWS03J56R0A640NH
JLCPCB Part #
C7544715
Package
Plugin,D5.5xL16mm
Description
3W 56Ω Wirewound Resistor ±350ppm/℃ ±5% Plugin,D5.5xL16mm Through Hole Resistors ROHS