BZT52C5V1
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
BZT52C5V1
JLCPCB Part #
C7429734
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 2uA 4.8V~5.4V 480Ω 5.1V 500mW 60Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS