5.0SMDJ85CA
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
5.0SMDJ85CA
JLCPCB Part #
C49009615
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 104V 137V 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 5uA 85V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS