EFVA063ADA391M16H0-Q
MFR.Part #
EFVA063ADA391M16H0-Q
JLCPCB Part #
C53050026
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 390uF 63V ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS