FRC0805F3R16TS
MFR.Part #
FRC0805F3R16TS
JLCPCB Part #
C2933432
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 3.16Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS