SMBJ60CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMBJ60CA
JLCPCB Part #
C397162
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 5uA 6.2A 600W@10/1000us 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS