SMBJ12CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMBJ12CA
JLCPCB Part #
C143145
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 12V 14.7V 19.9V 30.2A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS