BZX84C5V1
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
BZX84C5V1
JLCPCB Part #
C213354
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 2uA 300mW 4.85V~5.36V 480Ω 5.1V 60Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS