BZT52C16S
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
BZT52C16S
JLCPCB Part #
C213235
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@11.2V 15.3V~17.1V 16V 200mW 40Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS