TR0603B6K98P0550Z
MFR.Part #
TR0603B6K98P0550Z
JLCPCB Part #
C149939
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.98kΩ 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS