MA251210FR500FZ
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
MA251210FR500FZ
JLCPCB Part #
C252654
Package
2512
Description
1W 500mΩ Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS