ETA5053V330DF1E
Extended
Manufacturer
etasolution
MFR.Part #
ETA5053V330DF1E
JLCPCB Part #
C46682678
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 330mV@(300mA) 35uA 6V 70dB Fixed Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS