BZX84B5V1
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
BZX84B5V1
JLCPCB Part #
C3015276
Package
TO-236
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 2uA@2V 350mW 4.99V~5.2V 5.1V 60Ω TO-236 Zener Diodes ROHS