BZX55B15
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
BZX55B15
JLCPCB Part #
C3015275
Package
DO-35
Description
-65℃~+200℃ 100nA 110Ω 14.7V~15.3V 15V 30Ω 500mW DO-35 Zener Diodes ROHS