ZHCS500QTC
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
ZHCS500QTC
JLCPCB Part #
C7417785
Package
SOT-23-3
Description
1 Independent 40V 40uA@30V 500mA 6.75A 780mV@1A SOT-23-3 Schottky Diodes ROHS